ششمین شب برنامه تلویزیونی «ماه عسل» با اجرای احسان علیخانی و با حضور پبرمرد مهربان بنام عمو سبحان میهمان مخاطبان شبکه سه سیما شد.
عمو سبحان در واقعه نویسنده چند کتاب است که داستان های مربوط به دوره های مختلف زندگی خود را در این کتاب ها به رشته تحریر درآورده است.
این مهمان «ماه عسل» ضمن بیان خاطرات دروان جوانی زندگی خود به این نکته اشاره می کند که در آن دروان سه بار عاشق شد و تصمیم گرفت با افراد مورد علاقه اش ازدواج کند اما هر بار مشکل پیش آمد که در نهایت این اتفاق نیافتد اما بالاخره و با وساطت پدر و مادرش با خانومی که هم اکنون همسر اوست ازدواج کرد.
این پیرمرد نویسنده در ادامه ششمین قسمت از برنامه «ماه عسل» گفت: پس از آخرین مرتبه ای که نتوانستم به فرد مورد علاقه ام برسم به روستا برگشتم و نوشتن کتاب زندگی ام را کم کم آغاز کردم.
عمو سبحان به این نکته اشاره می کند که زمینه اصلی نوشتن او از شبی شروع که در قبرستان بالای یک قبر در حال خواند قرآن بود که با دقت روی نوشته سنگ قبر متوجه می شود که آنجا مزار فرد مورد علاقه اش بوده و از این اتفاق به عنوان موضوعی که باعث شد به سمت نوشتن کتاب روی بیاورد، سخن گفت.
میهمان امشب علیخانی، به انتشار کتاب زندگی اش در سال 86 اشاره می کند و اینکه پیش از نویسندگی، در مجله کاریکاتور مقالاتی نوشته است.
وی همچنین از رایزنی های خود با ناشران مختلف برای چاپ کتاب هایش نیز می گوید و اینکه چون هیچ ناشری حاضر به سرمایه گذاری برای چاپ کتاب های وی نبود او در نهایت و با سرمایه اندکی که خودش جمع آوری کرده بود کتابش را به چاپ می رساند.
در بخشی از این برنامه، علیخانی از همسر و پسر عمو سبحان برای حضور در مقابل دوربین دعوت می کند و در این لحظات میهمان «ماه عسل» مقدمه کتاب بالاتر از مجنون خود را می خواند و آن را به همسرش تقدیم می کند.
عمو سبحان که زندگی خود را از راه فروش کتاب هایش می گذراند، در ادامه برنامه از سایر کتاب هایی که نوشته مانند «بزرگترین کشف دنیا» هم رونمایی کرد.
photo_2016-06-11_230-05-13